خبرهاي قرآني
مرحله مقدماتي مسابقات «بهار در بهار» در شركتها و مناطق تابعه در حال برگزاري است 

مرحله مقدماتي مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه و اذان «بهار در بهار» ويژه كاركنان، همسران و فرزندان كاركنان مطابق زمانبندي اعلام شده در آيين نامه مسابقات در شركتها و مناطق عمليات انتقال گاز تابعه در حال برگزاري است.


مرحله مقدماتي مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه و اذان «بهار در بهار» ويژه كاركنان، همسران و فرزندان كاركنان مطابق زمانبندي اعلام شده در آيين نامه مسابقات در شركتها و مناطق عمليات انتقال گاز تابعه در حال برگزاري است.
به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، آقاي صدري مشاور مدير توسعه منابع انساني و دبير شوراي فرهنگي در حاشيه برگزاري مرحله مقدماتي مسابقات بهار در بهار ستاد شركت ملي گاز ايران ويژه كاركنان و همسران كاركنان ستاد شركت و شركتهاي بازرگاني گاز ايران و ذخيره سازي گاز طبيعي كه روز جمعه 8/12/93 در ساختمان مركزي شركت برگزار شد، با اعلام اين مطلب افزود: تا اين تاريخ جمعا 22 شركت و منطقه عمليات انتقال گاز تابعه شامل: 13 شركت گاز استاني اصفهان - مركزي- خراسان شمالي – سمنان – چهارمحال و بختياري -  آذربايجان غربي – يزد – همدان- خراسان جنوبي – گلستان – لرستان – گيلان – خوزستان، 3 شركت پالايش گاز پارس جنوبي- بيد بلند – پارسيان، 4 شركت ستادي شامل ستاد شركت ملي گاز ايران – انتقال گاز ايران – ذخيره سازي گاز طبيعي – بازرگاني گاز ايران، 2 منطقه عمليات انتقال گاز يك و دو مرحله مقدماتي مسابقات خود را برگزار نموده اند و مطابق آيين نامه ارسالي شركتها و مناطق مي بايست تا پايان ماه جاري پس از برگزاري مسابقات نتايج را به همراه سوابق مربوطه به دبيرخانه شوراي فرهنگي ارسال نمايند.
دبير شوراي فرهنگي شركت ملي گاز ايران هدف از برگزاري اينگونه مسابقات را انس و الفت بيش از پيش همكاران با مفاهيم و آموزه هاي آسماني قرآن كريم و نهج البلاغه عنوان و  اعلام كرد: با برنامه ريزي دقيق و منسجم بمنظور استفاده از پتانسيل مجموعه هاي قرآني در سطح كشور، اميدواريم شاهد حضور حداكثري همكاران و خانواده هاي معزز آنها در اين برنامه باشيم.
بر پايه اين گزارش مرحله مقدماتي مسابقات در رشته هاي حفظ 1، 2، 3، 5، 7، 10، 15، 20، 25 و 30 جز، قرآن كريم، حفظ سوره هاي مسبحات، حفظ سوره يس و حفظ سوره هاي حجرات و واقعه، قرائت تحقيق و ترتيل قرآن كريم، مفاهيم قرآن كريم، نهج البلاغه و اذان در هر يك از شركتها و منطقه عمليات انتقال گاز تابعه بصورت مجزا و در حضور ناظر اعزامي از دارالقرآن الكريم ستاد برگزار و پس از ارسال نتايج مسابقات به ستاد هماهنگي و برنامه ريزي لازم به منظور برگزاري مرحله سراسري مسابقات در سال آتي به انجام مي رسد.

 
..
سي و سومين دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن كريم وزارت اقتصاد و دارايي برگزار شد 

سي و سومين دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کريم وزارت امور اقتصادي و دارايي کشور در تاريخهاي 19 و 20 بهمن ماه جاري در تهران برگزار گرديد...


سي و سومين دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کريم وزارت امور اقتصادي و دارايي کشور در تاريخهاي 19 و 20 بهمن ماه جاري در تهران برگزار گرديد.
در اين دوره از مسابقات، تيم اعزامي شرکت ملي گاز ايران در 5 رشته تحقيق، ترتيل، حفظ 5 جزء، حفظ 10 جزء و حفظ 15 جزء قرآن کريم و رشته ابتهال در مسابقات حضور داشتند که آقاي طه كبيري از ستاد شركت ملي گاز ايران موفق به کسب رتبه اول رشته ابتهال در اين دوره از مسابقات شد.
لوح تقدير اهدايي به آقاي كبيري، از سوي وزير محترم امور اقتصادي و دارايي جناب آقاي دكتر طيب نيا بدين شرح است:

 
..
برگزاري اختتاميه هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن و نهج‌البلاغه ‌بهار در بهار‌ فرزندان كاركنان صنعت گاز 

هفدهمين دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه ‌بهار در بهار‌ ویژه فرزندان كاركنان صنعت گاز، با برگزاری مراسم اختنامیه بخش دختران، روز جمعه يكم شهريور ماه به نقطه پايان رسید...


هفدهمين دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه ‌بهار در بهار‌ ویژه فرزندان كاركنان صنعت گاز، با برگزاری مراسم اختنامیه بخش دختران، روز جمعه يكم شهريور ماه به نقطه پايان رسید

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، در اين مراسم امام جمعه موقت شيراز ضمن قدردانی از دست‌اندركاران اين برنامه، با بيان اينكه قرآن 4 وجه دارد، گفت: وجوه لفظی، كتبی، ذهنی و عينی و حقيقی 4 وجه اين كتاب الهی است كه كاربردی اصلی آن در وجوه عينی و حقيقی است و بايد اين وجوه را در خود پياده كنيم.

حجت‌الاسلام مرادی در ادامه بر نقش مهم زنان در تربيت فرزندان و اجتماع تأكيد كرد و گفت: تربيت قرآنی كردن يك فرزند دختر برای پدر و مادر دارای پاداشی بيشتر از هزار بار حج، حضور در حج، قربانی و ميهمانی در راه خداست.

وی با اشاره به حضور زنان در اجتماع، افزود: اگر زنان جامعه اسلامی بخواهند وارد فعاليت‌های اجتماعی شوند بايد شغل‌هايی به آن‌ها محول كرد كه در شأن آن‌ها باشد.

دبير ستاد احياء امر به معروف و نهی از منكر شهرستان شيراز ضمن تاكيد بر اينكه توجه به نهج‌ا‌لبلاغه بسيار مهم است، افزود: بحمدالله در اين مسابقات توجه به اين كتاب در نظر گرفته شده است و جای قدردانی دارد.

حجت‌الاسلام مرادی با تأكيد بر اينكه قرآن بايد همراه با ولايت باشد، گفت: قرآن بدون عترت حاصلی مانند تشكل فرقه‌های وهابيت و سلفی و... كه يكی از عوامل كشتار مسلمانان و تفرقه‌افكنی ميان آنان هستند، می‌شود.

امام جمعه موقت شيراز، مشكلات دنيای اسلام را دوری از قرآن كريم دانست و بر ضرورت عبرت‌گيری از آيات قرآن تأكيد كرد.

 

فراهم‌سازی بستر كشف استعدادهای برتر قرآنی از اهداف مهم شركت ملی گاز ايران است

رئيس شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران نيز در اين مراسم با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبری مبنی بر ترويج سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی، برگزاری مسابقات قرآن در سطح شركت‌های صنعتی را زمينه‌ای جهت ترويج اين نوع سبک زندگی در جامعه دانست.

حجتالاسلام و المسلمين حميد اميدی، افزود: شركت ملی گاز يك سازمان صنعتی بوده و زير‌نظر وزارت نفت فعاليت می‌كند؛ وقتی طی سال‌های متمادی چنين شركتی چنين فعاليت‌های قرآنی را با اين گستردگی انجام می‌دهد آثار بسيار خوبی را در سطح خانواده‌ها دارد.

مشاور فرهنگی مدير عامل شركت ملی گاز ايران با اشاره به تفاوت‌های اين دوره از مسابقات با دوره‌های قبل تصريح كرد: در شركت ملی گاز ايران در طی چند ماه اخير اقدام به تأسيس دارالقرآن كريم شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران كرديم و اين مسابقه و اجرای آن جزء اولين فعاليت‌های اين دارالقرآن است.

حجت‌الاسلام اميدی با بيان اينكه آئين‌نامه اين مسابقات هر سال بازنگری می‌شود، بيان كرد: با حفظ اصول و اركان اين آئين‌نامه در نحوه برگزاری مسابقات، داوری‌ها و رشته‌ها تغيير چندانی نكرده است؛ تفاوت‌ها امسال بيشتر در قالب اجرای اين دوره از مسابقات بود كه مسابقات امسال يك مقدار مكانيزه‌تر شد و استفاده از دستگاه باركدخوان كه كمك بسياری به جمع‌بندی اطلاعات و آمار مربوط به شركت‌كنندگان كرد.

وی تصريح كرد: در طول برگزاری اين مسابقات يك كميته استعداديابی داشتيم كه وظيفه آن كشف استعدادهای جديد و برتر و برنامه‌ريزی برای ارتقاء سطح كيفی آن‌ها كه بتوانند در سال‌های آتی خود جزء داوران و يا ستاد اجرايی مسابقات باشند نيز از نوآوری‌های اين دوره بود.

وی گفت: ما در بخش فرهنگی شركت ملی گاز ايران خواهان فراهم‌سازی زمینه‌ای برای شكوفايی استعدادهای برتر بوده كه با شركت در مراحل بالاتر موفقيت‌های بيشتری كسب كنند.

حجت‌الاسلام اميدی با بيان اينكه محدوده شركت‌كنندگان در اين مسابقات فرزندان كاركنان شركت ملی گاز هستند، اظهار كرد: همه تلاش‌ها بر اين است كه اين فرزندان در طول شركت در اين مسابقات و در سال‌های آتی به تكرار نيفتند و اين استعداديابی، بيشتر آن‌ها را مورد هدف قرار داده و با شناسايی آن‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی به فضل خدا به برتری‌های بيشتر برسند.

اين مقام فرهنگی در پايان خاطرنشان كرد: در سطح كشور اين مسابقات نمونه بوده كه در يك محيط كاملاً صنعتی اين كار فرهنگی با اين دقت و با اين گستردگی انجام می‌شود.

 
..
برگزاري مسابقات قرآن؛ زمينه‌اي در جهت تحقق سبك زندگي ايراني ـ اسلامي  

رئيس شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبری مبنی بر ترويج سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی، برگزاری مسابقات قرآن در سطح شركت‌های صنعتی را زمينه‌ای جهت ترويج اين نوع سبک زندگی در جامعه دانست...


رئيس شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبری مبنی بر ترويج سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی، برگزاری مسابقات قرآن در سطح شركت‌های صنعتی را زمينه‌ای جهت ترويج اين نوع سبک زندگی در جامعه دانست.

حجتالاسلام و المسلمين حميد اميدی، رئيس شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران در حاشيه برگزاری اختتاميه هفدهمين دوره مسابقات سراسری قرآن و نهج‌البلاغه ‌بهار در بهار‌ فرزندان كاركنان شركت ملی گاز ايران در شيراز با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبری مبنی بر ترويج سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی گفت: شركت ملی گاز يك سازمان صنعتی بوده و زير‌نظر وزارت نفت فعاليت می‌كند؛ وقتی طی سال‌های متمادی چنين شركتی چنين فعاليت‌های قرآنی را با اين گستردگی انجام می‌دهد آثار بسيار خوبی را در سطح خانواده‌ها دارد.

مشاور فرهنگی مدير عامل شركت ملی گاز ايران تأكيد كرد: با توجه به اينكه در قرآن همه‌ چيز وجود داشته و اگر همه ما علی‌الخصوص جوانان و فرزندان با آداب قرآن آشنا شوند و متخلق به اخلاق اسلامی شده كه زمینه آن در چنين فعاليت‌هايی مثل اين مسابقات فراهم است و با دريافت‌هايی كه از آيات قرآن در اين مراسم‌ها دارند و با عمل به آن‌ها، به اين سبك زندگی دست پيدا می‌کنیم.

حجت‌الاسلام اميدی در ادامه سخنان خود به برگزاری اين مسابقات اشاره كرد و گفت: اين مسابقات هفدهمين دوره مسابقات قرآن بين فرزندان كاركنان شركت ملی گاز ايران است و اين بدان معناست كه 17 سال پياپی و مداوم اين مسابقات برگزار شده است و با اين پيشينه، بركات زيادی را با خود به ‌همراه داشته است.

وی با اشاره به تفاوت‌های اين دوره از مسابقات با دوره‌های قبل تصريح كرد: در شركت ملی گاز ايران در طی چند ماه اخير اقدام به تأسيس دارالقرآن كريم شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران كرديم و اين مسابقه و اجرای آن جزء اولين فعاليت‌های اين دارالقرآن است.

حجت‌الاسلام اميدی اظهار كرد: با تعريف يك ساختار جديد برای اين دارالقرآن، 6 كميته ذيل آن مشغول فعاليت هستند كه مسئولان مربوطه مشخص شده و احكام آن‌ها صادر شده است و اساس‌نامه مدون و شرح وظايفی برای هر كدام از اين كميته‌ها مشخص شده است.

 

آئين‌نامه مسابقات قرآن شركت ملی گاز ايران هر سال بازنگری می‌شود

مشاور فرهنگی مدير عامل شركت ملی گاز ايران با بيان اينكه آئين‌نامه اين مسابقات هر سال بازنگری می‌شود، بيان كرد: با حفظ اصول و اركان اين آئين‌نامه در نحوه برگزاری مسابقات، داوری‌ها و رشته‌ها تغيير چندانی نكرده است؛ تفاوت‌ها امسال بيشتر در قالب اجرای اين دوره از مسابقات بود كه مسابقات امسال يك مقدار مكانيزه‌تر شد و استفاده از دستگاه باركدخوان كه كمك بسياری به جمع‌بندی اطلاعات و آمار مربوط به شركت‌كنندگان كرد.

وی گفت: يكی از تفاوت‌های ديگر اين دوره حضور يك داور راهنما در جمع هيئت داوران بود كه كارش داوری و امتيازدهی نبود و در واقع با بررسی نقاط ضعف و قوت متسابق بعد از پايان مسابقه در يك جلسه اختصاصی با وی در ميان می‌گذاشت.

حجت‌الاسلام اميدی ادامه داد: برگزاری كلاس‌های آموزشی حين برگزاری مسابقات كه افراد در رشته‌های خود در آن شركت می‌کردند نيز يكی ديگر از تفاوت‌ها بود.

وی تصريح كرد: در طول برگزاری اين مسابقات يك كميته استعداديابی داشتيم كه وظيفه آن كشف استعدادهای جديد و برتر و برنامه‌ريزی برای ارتقاء سطح كيفی آن‌ها كه بتوانند در سال‌های آتی خود جزء داوران و يا ستاد اجرايی مسابقات باشند نيز از نوآوری‌های اين دوره بود.

وی افزود: به‌عنوان مثال طاها كبيری فرزند قرآنی شركت ملی گاز ايران است كه از استان مازندران بوده و در طول اين 17 دوره در مسابقات شركت كرده و در سطح كشوری قاری ممتاز بوده و با گروه تواشيحی كه دارد امسال به‌عنوان نماينده كشور ايران در كنگره عظيم حج شركت می‌کنند.

رئيس شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران عنوان كرد: كبيری پرورش يافته همين مسابقات قرآن شركت ملی گاز ايران است كه اكنون نه به‌عنوان مسابقه دهنده بلكه به‌عنوان عضوی از كميته داوران در حال فعاليت و همكاری است.

 

فراهم‌سازی بستر كشف استعدادهای برتر قرآنی از اهداف مهم شركت ملی گاز ايران است

وی گفت: ما در بخش فرهنگی شركت ملی گاز ايران خواهان فراهم‌سازی زمینه‌ای برای شكوفايی استعدادهای برتر بوده كه با شركت در مراحل بالاتر موفقيت‌های بيشتری كسب كنند.

حجت‌الاسلام اميدی با بيان اينكه محدوده شركت‌كنندگان در اين مسابقات فرزندان كاركنان شركت ملی گاز هستند، اظهار كرد: همه تلاش‌ها بر اين است كه اين فرزندان در طول شركت در اين مسابقات و در سال‌های آتی به تكرار نيفتند و اين استعداديابی، بيشتر آن‌ها را مورد هدف قرار داده و با شناسايی آن‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی به فضل خدا به برتری‌های بيشتر برسند.

اين مقام فرهنگی در پايان خاطرنشان كرد: در سطح كشور اين مسابقات نمونه بوده كه در يك محيط كاملاً صنعتی اين كار فرهنگی با اين دقت و با اين گستردگی انجام می‌شود.

 
..
سيد مصطفي جوادي نقطه قوت مرحله سراسري هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن «بهار در بهار» را حضور داور راهنما دانست  
..
غلامعلي ميرزايي ؛ توجه ويژه امام حسين(ع) در صحراي كربلا و در بحبوبه جنگ جهت اقامه نماز اول وقت، حجت را بر تمام شيعيان تمام كرد  
..
سيد محمد پيشوايي بر ضرورت شناسايي استعدادها تأكيد كرد 
..
گزارش مشروح مسابقات سراسري قرآن «بهار در بهار» بخش دختران به ميزباني منطقه پنج عمليات انتقال گاز 
..
آغاز به كار مرحله سراسری مسابقات «بهار در بهار» بخش دختران در شيراز 

مرحله سراسری هفدهمين دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه «بهار در بهار» ويژه فرزندان كاركنان شركت ملي گاز ايران بخش دختران امروز سه‌شنبه، 29 مردادماه به میزبانی منطقه پنج عملیات انتقال گاز در شيراز آغاز به كار كرد...


مرحله سراسری هفدهمين دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه «بهار در بهار» ويژه فرزندان كاركنان شركت ملي گاز ايران بخش دختران امروز سه‌شنبه، 29 مردادماه به میزبانی منطقه پنج عملیات انتقال گاز در شيراز آغاز به كار كرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مرحله سراسری هفدهمين دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه «بهار در بهار» ويژه فرزندان كاركنان شركت ملي گاز ايران بخش دختران در سه مقطع تحصيلی راهنمايی، متوسطه و عالی و در رشته‌های حفظ 2 جزء، 3 جزء، 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء، قرائت تحقيق، قرائت ترتيل، مفاهيم قرآن کریم  و مفاهيم نهج‌البلاغه برگزار مي‌شود.
مراسم افتتاحيه اين برنامه ساعت 9 صبح واقع در سالن اجتماعات محل اسكان متسابقین با تلاوت آياتي چند از كلام‌الله مجيد توسط طه كبيري، قاري ممتاز كشوري آغاز شد و پس از آن سرود ملي ايران پخش گردید.
مهدي دهقاني، رئیس روابط عمومي منطقه پنج عمليات انتقال گاز در مراسم افتتاحيه اين مسابقات ضمن خوشامدگويي به شرکت کنندگان گفت: مسابقات قرآن بهترين فرصت جهت آشنايي با آموزه‌هاي قرآني است.
وي با تصريح اينكه اين مسابقات به لحاظ كمي و كيفي در سطح كشور بي‌نظير است، به ارائه گزارشي از روند برگزاري مسابقات پرداخت و گفت: مسابقات مذكور به ميزباني منطقه 5 عمليات انتقال گاز در شيراز برگزار شد.
دهقاني تصريح كرد: جهت برگزاري اين مسابقات كميته‌هاي مختلفي تشكيل شد كه از جمله آن مي‌توان به كميته فرهنگي و فوق برنامه، مالی پشتيباني، آمار و اطلاعات، فنی و داوری ، ارزیابی و نظارت وكميته روابط عمومي نام برد.
مسئول ميزباني مسابقات «بهار در بهار» خاطرنشان كرد: مسئولان كميته‌هاي مذكور با به كارگيري تمام توان منطقه اعم از نيروهاي انساني ماهر ، امكانات و تجهيزات و با تلاش شبانه‌روزي در جهت گسترش و تعميق فرهنگ قرآني تلاش خالصانه كردند.
در ادامه مراسم، كليپي از روند برگزاري اين مسابقات پخش شد كه در آن توضيحات كامل و جامعي از سوي دست‌اندركاران و گوشه‌هايي از مسابقات بخش پسران و نحوه آزمون آنان ارائه شد.
غلامعلي ميرزايي، مسئول كميته فرهنگي و فوق برنامه مسابقات «بهار در بهار» نيز در اين مراسم ضمن تقدير و قدرداني از فعاليت‌هاي مجريان اين مسابقات، به ارائه برنامه‌هاي در نظر گرفته شده جهت اين دوره از مسابقات پرداخت.
پخش كليپ قرآني و سرود زيارت بخش بعدي مراسم افتتاحيه بود و پس از آن نيز سیدمصطفي جوادي، مسئول كميته فني و داوري اين دوره از مسابقات به بيان نكات فني و نحوه داوري پرداخت.
سيد محمد پيشوايي، دبير كميته اجرايي مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه «بهار در بهار» سخنران بعدي مراسم افتتاحيه بود.

 

 
..
اختتاميه مسابقات سراسري قرآن «بهار در بهار» بخش پسران به ميزباني منطقه پنج انتقال گاز 

مراسم اختتاميه هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن و نهج‌البلاغه فرزندان كاركنان شركت ملي گاز ايران تحت عنوان «بهار در بهار» به ميزباني منطقه پنج عملیات انتقال گاز در شيراز برگزار شد...


مراسم اختتاميه هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن و نهج‌البلاغه فرزندان كاركنان شركت ملي گاز ايران تحت عنوان «بهار در بهار» به ميزباني منطقه پنج عملیات انتقال گاز در شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شركت ملي گاز ایران، در اين مراسم سرپرست منطقه پنج عمليات انتقال گاز ضمن قدرداني از عوامل دست‌اندركار برگزاري اين مسابقات با اشاره به اينكه اين مسابقات يكي از كم‌نظيرترين مسابقات قرآني است كه به صورت زمانبندی شده و منظم در شركت ملي گاز ايران برگزار مي‌شود، افزود: در اين دوره از مسابقات بحث استعداديابي برای اولین بار به صورت مجزا انجام شد، تا در دوره‌هاي بعدي شاهد موفقیت ها و پیشرفت اين عزیزان باشیم.

سعيد توكلي، تصريح كرد: تلاش شده است، بهترين فضا ی معنوي و مادي در شيراز سومين حرم اهل بيت(ع) و در جوار مرقد مطهر و ملكوتي حضرت شاهچراغ(ع) برای شرکت کنندگان فراهم شود.

 

حضور 164 شركت كننده در هفدهمين دوره برگزاري مسابقات قرآني بهار در بهار

در ادامه اين مراسم حجت‌الاسلام اميدي، مشاور فرهنگي و اجتماعي مدير عامل و رئيس شوراي فرهنگي شركت ملي گاز ايران نيز با اشاره به اينكه اين مسابقات داراي ثمرات بسيار عميقي است و شکوفه هایی در بوستان قرآن پرورش يافته‌اند كه جزء افتخارات شركت ملي گاز ايران محسوب مي شوند، افزود: به لحاظ كسب رتبه‌‌هاي برتر، شركت گاز استان خراسان رضوي در اين دوره از مسابقات رتبه اول، شركت مهندسي و توسعه گاز رتبه دوم و شركت پالايش گاز فجر جم رتبه سوم را كسب نمودند.

وي تصريح كرد: در اين دوره از مسابقات در بخش فرزندان پسر، 164 شركت‌كننده و 66 نفر عوامل اجرايي و رابطان قرآني در قالب 33 شركت حضور پيدا كردند.

حجت‌الاسلام اميدي تصريح كرد: در رشته قرائت تحقيق و ترتيل قرآن كريم 60 نفر، در رشته‌هاي حفظ 22 نفر و مفاهيم قرآن کریم 41 نفر و مفاهيم نهج‌البلاغه 38 نفر شركت‌كننده به رقابت با يكديگر پرداختند.

حجت‌الاسلام علي‌رضا حدائق، مديرعامل بنياد فرهنگي مهدي موعود(عج) فارس نيز در اين مراسم به تشريح مفاهيم و آموزه‌هاي قرآني پرداخت.

گفتني است، اهدا جوايز به نفرات برگزيده پايان‌بخش مراسم اختتاميه بود كه طي آن به  51 نفر از نفرات اول تا سوم هر مقطع و هر رشته جوایز ارزنده ایی به رسم یادبود اهدا شد.

در اين مسابقات كه طي روزهای23 الي 27 مردادماه در بخش پسران اجرا شد، در بخش مفاهيم قرآن كريم شركت‌كنندگان علاوه بر شركت در آزمون كتبي، به انجام تحقيق و پژوهش پيرامون مفاهيم قرآني و ارائه آن به صورت شفاهي پرداختند.

 
..
مهندس توکلي مهم‌ترين هدف برگزاري مسابقات قرآن را ترويج سبك زندگي قرآني برشمرد 
..
سخنراني حجت‌الاسلام حدائق در اختتاميه هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن و نهج‌البلاغه فرزندان كاركنان شرکت ملي گاز ايران 
..
سخنراني حجت‌الاسلام اميدي در اختتاميه هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن و نهج‌البلاغه فرزندان كاركنان شرکت ملي گاز ايران 
..
آغاز مرحله سراسري هفدهمين دوره مسابقات قرآن کريم و نهج البلاغه فرزندان کارکنان 

    مرحله سراسری هفدهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه «بهار در بهار» ویژه فرزندان کارکنان شرکت ملی گاز ایران در بخش پسران صبح امروز بیست و چهارم مرداد ماه با اجرای مراسم افتتاحیه در شیراز و به میزبانی منطقه پنج عملیات انتقال گاز آغاز شد...


  مرحله سراسری هفدهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه «بهار در بهار» ویژه فرزندان کارکنان شرکت ملی گاز ایران در بخش پسران صبح امروز بیست و چهارم مرداد ماه با اجرای مراسم افتتاحیه در شیراز و به میزبانی منطقه پنج عملیات انتقال گاز آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران؛ در این مراسم که مدیر و مسئولین ارشد منطقه پنج عملیات انتقال گاز، رئیس امور پژوهش و توسعه منابع انسانی و مسئول درالقرآن الکریم و اعضای شورای مرکزی دارالقرآن الکریم شرکت ملی گاز ایران و تنی چند از مسئولین کشوری و استانی و شرکت کنندگان حضور داشتند؛ مهندس سعید توکلی، مدیر منطقه ضمن خیر مقدم به مدعوین گفت: مسئولین برگزای این دوره از مسابقات در طول چند هفته اخیر تلاش های فراوانی برای هر چه بهتر برگزار شدن مسابقات انجام داده اند که به بهترین نحو اجرا شود. 
وی افزود: هدف از برگزاری چنین مسابقاتی هر چند نشان دهنده گسترش ف عالیت های فرهنگی است لیکن تعمق و آشنایی بیشترنسل جوان امروز به معانی و مفاهیم والای قرآن کریم و کلام مولای متقیان حضرت علی(ع) است که این امر در عمل و رفتار و کردار هم تاثیر گذار می باشد و امیدواریم بتوانیم تمام این مسائل را در تمام ابعاد زندگی خود رعایت کنیم.

آقای پیشوایی دبیر شورای فرهنگی شرکت ملی گاز ایران به نمایندگی از رئیس و اعضای شورای فرهنگی نیز ضمن خیر مقدم به کلیه شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات، از مسئولین منطقه پنج عملیات انتقال گاز به جهت میزبانی مطلوب مسابقات تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه آقای جوادی مسئول کمیته فنی و داوری مسابقات سخنانی در خصوص نحوه برگزاری مسابقات و کمیته داوران به سمع حاضرین رسانید.
شایان ذکر است که این مسابقات از روز بیست و چهارم تا بیست و هفتم مرداد ماه در هتل جام جم شیراز با حضور حدود 200 شرکت کننده و سرپرست گروه از22 شرکت گاز استانی، 8 پالایشگاه گاز، 9 منطقه عملیات انتقال گاز، شرکت مهندسی و توسعه گاز، ش رکت انتقال گاز و ستاد شرکت ملی گاز ایران در گروه پسران و در رشته های حفظ ، قرائت تحقیق، ترتیل، مفاهیم قرآن کریم و نهج البلاغه برگزار می شود.     
 

 
..
برگزاري اولين دوره مسابقات قرآن کريم توسط دارالقرآن بسيج وزارت نفت 
..
اختتاميه مرحله سراسري ششمين دوره مسابقات بهار در بهار کارکنان 

مرحله سراسري ششمين دوره مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه ويژه كاركنان شركت ملي گاز ايران به ميزباني شركت گاز خراسان رضوي صبح دیروز سه شنبه 7/3/92 با اعلام نفرات برتر در مشهد مقدس پایان پذیرفت...


مراسم اختتاميه مرحله سراسري ششمين دوره مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه ويژه كاركنان شركت ملي گاز ايران به ميزباني شركت گاز خراسان رضوي صبح دیروز سه شنبه 7/3/92 در مشهد مقدس انجام پذيرفت.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، در اين مراسم آقايان غروي معاون مديرعامل، حجت الاسلام والمسلمين اميدي مشاور مديرعامل و رئيس شوراي فرهنگي، بوجارزاده رييس روابط عمومي، سروری رئیس امور ایثارگران، یوسفی پور رئیس واحد بهداشت، ایمنی و محیط زیست، ربيعيان مسؤول دارالقرآن كريم و مسئول برگزاری مسابقات، داودی نژاد مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز و عليرضا معراجي مديرعامل شركت گاز استان خراسان رضوي به همراه اعضاي هيأت مديره و تنی چند از مدیران و مسئولین شرکت حضور داشتند، نفرات برتر مسابقات معرفی و لوح تقویر و جوایز خود را دریافت نمودند.

در این مراسم ابتدا نفر اول رشته تحقیق این دوره مسابقات به تلاوت آياتي چند از قرآن مجيد مجيد پرداخته، سپس نفر دوم رشته حفظ 5 جزء قرآن كريم به سؤالات قرآني حاضرين دراين محفل نوراني پاسخ داد.

درادامه  نفرات برتر در رشته هاي مفاهيم و نهج البلاغه نيز به ارائه مطالب خود پرداختند. سپس مهندس محمدرضا غروي معاون مديرعامل شركت ملي گاز ايران در اين مراسم گفت: قرآن منبع بسيار غني براي سعادت و كمال انسان است، بنابراين در حفظ و يادگيري اين كتاب آسماني كوشا باشيم.

مهندس غروي، خطاب به شركت كنندگان در مرحله سراسری ششمين دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‏ البلاغه بهار در بهار افزود: قدرلحظات حضور در جوارامام رضا (عليه السلام) درماه پرخير و بركت رجب المرجب را كه به واسطه قرآن دعوت شده‏ايد، بدانيد واز توفيقات بدست آمده، حداكثراستفاده را بنماييد.

سپس حجه الاسلام  والمسلمين اميدي، مشاور مديرعامل و رييس شوراي فرهنگي شركت ملي گاز ايران، پس از تقدیر از دست اندرکاران ستادی و عوامل برگزاری مسابقات، از تأسيس دارالقرآن كريم شركت ملي گاز ايران خبر داد و گفت : اميدوارم با تأسيس دار القرآن كريم و برگزاري كلاس هاي آموزشي مفاهيم قرآن کریم و نهج البلاغه، به عمق راهنمايي هاي كلام  خدا بيشتر پي برده و در جهت تعالي جامعه تلاش شود.

در پايان مراسم اختتاميه ششمين دوره مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه ويژه كاركنان شركت ملي گاز " بهار در بهار " جوايز نفرات برتر توسط مسؤولين حاضر در مراسم اهدا گرديد.

لازم به ذکر است که مرحله سراسری ششمین دوره مسابقات قران کریم و نهج البلاغه کارکنان شرکت ملی گاز ایران از روز شنبه 4/3/92 با شرکت بیش از 268 نفر از برادران و خواهران شاغل در سطح شرکت ملی گاز ایران در رشته های حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن کریم، نهج البلاغه و اذان آغار و تا روز سه شنبه ادامه داشت.

 
..
برگزاري مرحله سراسري ششمين دوره مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه كاركنان شركت ملي گاز ايران 

همزمان با ايام پر فيض و بركت ماه رجب مرحله سراسري ششمين دوره مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه ( بهار در بهار ) ويژه كاركنان شركت ملي گاز ايران به ميزباني شركت گاز استان خراسان رضوي آغاز شد....


همزمان با ايام پر فيض و بركت ماه رجب مرحله سراسري ششمين دوره مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه ( بهار در بهار ) ويژه كاركنان شركت ملي گاز ايران به ميزباني شركت گاز استان خراسان رضوي در شهر مشهد پايتخت معنوي ايران اسلامي در محل زائر سراي نفت در ساعت 9 صبح روز شنبه چهارم خرداد ماه با حضور بيش از 267 نفر از خواهران و برادران برگزيده قرآني و مانوس با نهج البلاغه از سطح شركتهاي تابعه شركت ملي گاز ايران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، در مراسم افتتاحيه اين دوره از مسابقات اعضاي شوراي فرهنگي و دارلقرآن كريم شركت ملي گاز ايران، مدير عامل و اعضاي هيات مديره شركت گاز استان خراسان رضوي و تني چند از مقامات استاني نيز حضور داشتند.

بر پايه اين گزارش، اين دوره مسابقات با حضور شركت كنندگان در رشته هاي قرائت ، تحقيق ، ترتيل ، حفظ و در بخش ارائه مقالات، آشنايي با مفاهيم قرآني و نهج البلاغه، در دو بخش خواهران و برادران در فضاي آكنده از معنويت تا هفتم خرداد ماه ادامه خواهد داشت .

شركت كنندگان در مسابقات طي ايام حضور در مشهد مقدس ضمن بهره مندي از فيض زيارت بارگاه ملكوتي حضرت ثامن الحجج ازساير برنامه هاي مذهبي فرهنگي همچون مراسم شبي با قرآن، بازديد از اماكن مذهبي دارالهدايه، موزه آستان قدس رضوي، اماكن سياحتي شهر كهن نيشابور و ساير برنامه هاي فرهنگي و ورزشي بهره مند خواهند شد.

 
..
آغاز مرحله سراسري ششمين دوره مسابقات بهار در بهار کارکنان 

مرحله سراسری ششمين دوره مسابقات قرآن كريم و نهج‌البلاغه ويژه كاركنان شركت ملی گاز ايران با عنوان «بهار در بهار»، صبح امروز، 4 خردادماه در محل زائرسرای صنعت نفت خراسان رضوی آغاز شد...

آلبوم تصویری


مرحله سراسری ششمين دوره مسابقات قرآن كريم و نهج‌البلاغه ويژه كاركنان شركت ملی گاز ايران با عنوان «بهار در بهار»، صبح امروز، 4 خردادماه در محل زائرسرای صنعت نفت خراسان رضوی آغاز شد.

در مراسم افتتاح این دوره از مسابقات که با حضور 268 شرکت کننده از شرکتها و مناطق عملیات انتقال گاز، آقای ربیعیان مسئول برگزاری مسابقات و مسئول دارالقرآن الکریم شرکت ملی گاز ایران، اعضای مرکزی دارالقرآن الکریم شرکت ملی گاز ایران، مهندس عليرضا معراجی، مديرعامل شركت گاز خراسان رضوی، حبيب‌الله صادقی، معاون بهره‌برداری و اعضاء هیأت مدیره گاز خراسان رضوی همراه بود، آقای ایمانی فر مسئول میزبانی مسابقات به نمایندگی از شرکت گاز استان پس از خیر مفدم به تمامی حاضرین، توفیق میزبانی مسابقات را در ماه پر خیر و برکت رجب و در جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) برای خود و همکاران گاز استان مغتنم دانست و گفت: میزبانی حاملان قرآن کریم و زوار حضرت ثامن الحجج (ع) از دو جنبه اجر و مزد پروردگار را بهمراه خواهد داشت.

در ادامه مراسم پس از اجرای گروه تواشیح، مسئولین امور فنی و داوری و فرهنگی و فوق برنامه مسابقات توضیحات مربوط به بخشهای در نظر گرفته شده در مسابقات را به متسابقین ارائه نمودند.

بر اساس این گزارش، در اين مسابقات 20 نفر از آقایان و 68 نفر از بانوان شاغل به رقابت می‌پردازند، كه در پايان به نفرات اول تا سوم هر رشته هدايايی اهدا خواهد شد.

قرائت تحقيق، قرائت ترتيل، حفظ 2، 3،  5، 10، 15 ،‌20، 25 جزء و حفظ كل، مفاهيم فرآن کریم، اذان و نهج‌البلاغه از رشته‌‌های مسابقات است كه در دو گروه خواهران و برادران برگزار می‌شود.

لازم به ذكر است، ششمين دوره مسابقات سراسری قرآن كريم و نهج‌البلاغه ويژه كاركنان شركت ملی گاز ايران از امروز به مدت 4 روز تا سه‌شنبه 7 خردادماه ادامه خواهد داشت.

يادآور می‌شود، مراسم اختتاميه ششمين دوره مسابقات سراسری قرآن كريم و نهج‌البلاغه روز سه‌شنبه، 7 خردادماه در زائرسرای صنعت نفت استان خراسان رضوی با اعلام نتايج مسابقه برگزار خواهد شد.

 
..
برگزاری مرحله سراسري ششمين دوره مسابقات قرآن کريم و نهج البلاغه کارکنان در مشهد مقدس 

مرحله سراسری ششمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه ویژه کارکنان شرکت ملی گاز ایران صبح روز 4 خرداد ماه در مشهد مقدس آغاز خواهد شد...


مرحله سراسری ششمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه ویژه کارکنان شرکت ملی گاز ایران صبح روز 4 خرداد ماه در مشهد مقدس آغاز خواهد شد...

 
..
آغاز فرآيند ثبت نام ششمين دوره مسابقات قران كريم و نهج البلاغه كاركنان 
..
12345>>>