شورای اقامه نماز
تبريك شوراي اقامه نماز بمناسبت ماه مبارك رمضان 1432 هـ.ق. 
..
برگزاري اولين همايش ائمه جماعات صنعت نفت در تهران 

نخستین همایش ائمه جماعات صنعت نفت روز یکشنبه 5 تیرماه با حضور مهندس علی آبادی، سرپرست وزارت نفت و حجة الاسلام محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور و جمعی از مدیران صنعت نفت برگزار شد...


حجة الاسلام محسن قرائتی مخاطبان ائمه جماعات صنعت نفت را قشری تحصیلکرده و نخبه خواند و گفت: برای تاثیر گذاری هر چه بیشتر روی این افراد، ائمه جماعات باید مطالعه را بیش از پیش جدی بگیرند.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، رئیس ستاد اقامه نماز کشور صبح روز یکشنبه پنجم تیرماه در نخستین همایش ائمه جماعات صنعت نفت كه توسط شوراي اقامه نماز وزارت نفت برگزار شد، گفت: آنچه ائمه جماعات صنعت نفت در جمع کارکنان این صنعت بر زبان می آورند، می بایست واجب و مستحب باشد و موجب رفع نیاز فرد و یا جامعه شود؛ در غیر این صورت در مقابل خدا مسئول هستند.

حجت الاسلام قرائتی با تاکید بر تاثیر اقدام های فرهنگی بر روند کارایی کارکنان صنعت نفت گفت: با توجه به این که مخاطبان ائمه جماعات صنعت نفت از قشر تحصیلکرده و دانشگاهی هستند، لازم است مطالعه همواره در دستور کار آنها قرار گیرد.

وی افزود: ائمه جماعات صنعت نفت مبلغان اسلام هستند؛ از این رو در درجه نخست خود باید به دستورات و آیین های گفته شده در قرآن و احادیث عمل کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور به روز بودن، بی تکلفی و خوش اخلاقی را از مهم ترین شرایط یک امام جماعت خواند و گفت: ارتباط صمیمانه در کنار ارائه خطبه های قوی با کارکنان صنعت نفت نیز، یکی دیگر از مواردی است که ائمه جماعات صنعت نفت باید به آن توجه داشته باشند.

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به حضور ائمه جماعات در منطقه های عملیاتی صنعت نفت همچون عسلویه افزود: حضور اسلام شناسان و مفسران قرآن کریم در کنار ائمه جماعات صنعت نفت در این مناطق ضروری به نظر می رسد.

 
..
تقدير رئيس ستاد اقامه نماز کشور از جناب آقاي تيمور سعيدي راد 

 رئیس ستاد افامه نماز کشور از خدمات دبیر شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران جناب آقاي تیمور سعیدی راد که نقش موثری در توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز در سطح وزارت نفت داشته اند، تقدیر نمود. بر پایه این تقدیرنامه آقای نصر اصفهاني مدير كل پشتيباني و مالي ستاد وزارت نفت نیز از جناب آقاي سعيدي راد تشكر و قدرداني نموده و تلاش و مساعدتهاي ايشان را در اين حركت خالصانه و ترويج اقامه فريضه الهي مثمر ثمر برشمرد...


رئیس ستاد افامه نماز کشور از خدمات دبیر شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران جناب آقاي تیمور سعیدی راد که نقش موثری در توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز در سطح وزارت نفت داشته اند، تقدیر نمود.

بر پایه این تقدیرنامه آقای نصر اصفهاني مدير كل پشتيباني و مالي ستاد وزارت نفت نیز از جناب آقاي سعيدي راد تشكر و قدرداني نموده و تلاش و مساعدتهاي ايشان را در اين حركت خالصانه و ترويج اقامه فريضه الهي مثمر ثمر برشمرد.

لوح تقدیر رئیس ستاد اقامه نماز کشور، حضرت حجت الاسلام و المسلمین قرائتی به شرح زیر است:

 

 
..
مسلمانان بايد مساجد را خانه اميد خود بدانند  

مسلمانان بايد مساجد را خانه اميد خود بدانند، براي همين است كه مي‌گويند وقتي از همه دنيا رنجيده شدي خودت را به مسجد برسان.


به گزارش خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) شعبه فارس، آيت‌الله محي‌الدين حائري شيرازي، نماينده ولي فقيه استان فارس و امام جمعه شيراز روز يكشنبه، دهم آذرماه در ديدار با جمعي از شهروندان شيرازي با اشاره به ارادت شيعيان به امام زمان(عج) گفت: انساني كه مي‌خواهد به مسجد برود بايد بگويد به خانه اميدم مي‌روم، براي همين است كه مي‌گويند وقتي از همه دنيا رنجيده شدي خودت را به مسجد برسان، كسي كه خودكشي مي‌كند به اين خاطر است كه خانه اميد ندارد.

وي در ادامه اظهار كرد: بني‌اسراييل در مدت كوتاهي كه حضرت موسي(ع) در ميانشان نبود، گوساله‌ پرست شدند؛ اين در حالي است كه اين همه سال از غيبت حضرت مهدي( عج) مي‌گذرد و شيعيان هنوز هم براي ظهور ايشان دعا مي‌كنند.

امام جمعه شيراز افزود: وقتي بخواهيم ميزان علاقه مردم به ظهور را بدانيم بايد به مسجد جمكران توجه كنيم، چراكه روزانه پانصد هزار نفر از اين مسجد بازديد مي‌كنند و اين موضوع نشان‌دهنده ميزان حضور زياد علاقه‌مندان در اين مكان است.

نماينده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه عالم، تحت امر خداست، تأكيد كرد: آنچه در آن وجود دارد هم اسباب اراده اوست و خداوند به هرچيزي خاصيتي داده و هر زمان هم رأي او چيز ديگري باشد، آن خاصيت عوض مي‌شود. همان‌طور كه آتش حضرت ابراهيم را نسوزاند و يا اينكه آهن در دست داود پيامبر نرم شد تا از آن زره بسازد.

وي افزود: بيماري‌هايي هم كه در اين دنيا وجود دارد آن‌ها هم اسباب خداوند براي مرگ است، البته اين بيماري‌ها اسباب ظاهري مرگ است و دليل حقيقي همان اراده خداوند است، به همين خاطر است كه مي‌بينيم شخص سالمي با مبتلا شدن به يكي از آن‌ها از بين مي‌رود و در عوض بيماري سال‌ها زندگي مي‌كند.

آيت‌الله حائري خاطرنشان كرد: عالم را خداي تعالي طوري خلق كرده كه مشخص نشود كارها به اراده اوست، براي اينكه اگر كسي بخواهد با خدا مخالفت كند، بتواند؛ اين اختيار براي آن است كه هركسي هرچه هست خودش را آشكار كند، اگر مردم مي‌دانستند كه هزاران ملايكه دور خانه حضرت زهرا(س) طواف مي‌كنند، كسي جرأت نمي‌كرد خانه او را آتش بزند؛ عالم اين چنين است كه انسان هركاري بخواهد بتواند انجام دهد و آن‌هايي كه خداوند را دوست دارند از صميم قلب كار كنند.

وي خطاب به اهالي مسجد تأكيد كرد: اينكه شما به مسجد مي‌آييد يعني خانه خدا را از خانه خودم بيشتر دوست دارم و اين يعني خدا دوستي؛ وقتي هركسي هركاري خواست انجام داد آن وقت ابراز ارادت به خداوند ارزش ندارد، هرچه شرارت‌ها و موانع در راه خدا بيشتر شود قيمت وفاداري مؤمنان بيشتر مي‌شود.

امام جمعه شيراز در ادامه بيان كرد: خداوند آدم را از لجن و گل‌و‌لاي خلق كرد و ابليسي كه شش هزار سال عبادت مي‌كرد از دستور خداوند سرپيچي كرد، چون به نظرش رسيد آدم موجود كم ارزشي است، عالم ابهام‌آميز است؛ قانون و حسن آن هم همين است. اين رسم همه امتحان‌هاست و در مدرسه هم كه مي‌خواهند از بچه‌ها امتحان بگيرند، سئوالات ابهام‌آميزي طرح مي‌كنند.

وي با مهم خواندن عبادت امروز جوانان افزود: پيش از اين نه ماهواره بود و نه اينترنت؛ الان با اين وجود نوجوانان و جوانان همچنان در مساجد حضور يافته و معتكف مي‌شوند؛ يك ركعت نماز جوانان امروزي از صدها ركعت نماز جوانان گذشته با ارزش‌تر است.

آيت‌الله حائري تأكيد كرد: اين جهان طوري خلق شده كه كسي از روي بي‌ميلي به مسجد (خانه خدا) نيايد؛ «لا اكراه في الدين....»، دنيا را نساخته‌اند كه عده‌اي را به زور در قفس كرده به بهشت ببرند، اتفاقاً در راه بهشت خطرات زيادي وجود دارد كه نمي‌گذارد انسان به راحتي وارد آن شود، خداوند نفس ‌اماره را عمداً سر راه انسان قرار داده است.

امام جمعه شيراز در بخش ديگري از صحبت‌هايش با اشاره به كاهش قيمت نفت تأكيد كرد: كشور ما بايد از نفت بريده شده و با ماليات اداره شوند، امروزه ما از نفت امرار معاش مي‌كنيم كه بايد از آن جدا شويم هرچند اين كار سخت است.

 
..
بيشتر


مجری سایت : شرکت سیگما