خبرهاي قرآني

مرحله مقدماتي مسابقات «بهار در بهار» در شركتها و مناطق تابعه در حال برگزاري است

مرحله مقدماتي مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه و اذان «بهار در بهار» ويژه كاركنان، همسران و فرزندان كاركنان مطابق زمانبندي اعلام شده در آيين نامه مسابقات در شركتها و مناطق عمليات انتقال گاز تابعه در حال برگزاري است.


مرحله مقدماتي مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه و اذان «بهار در بهار» ويژه كاركنان، همسران و فرزندان كاركنان مطابق زمانبندي اعلام شده در آيين نامه مسابقات در شركتها و مناطق عمليات انتقال گاز تابعه در حال برگزاري است.
به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، آقاي صدري مشاور مدير توسعه منابع انساني و دبير شوراي فرهنگي در حاشيه برگزاري مرحله مقدماتي مسابقات بهار در بهار ستاد شركت ملي گاز ايران ويژه كاركنان و همسران كاركنان ستاد شركت و شركتهاي بازرگاني گاز ايران و ذخيره سازي گاز طبيعي كه روز جمعه 8/12/93 در ساختمان مركزي شركت برگزار شد، با اعلام اين مطلب افزود: تا اين تاريخ جمعا 22 شركت و منطقه عمليات انتقال گاز تابعه شامل: 13 شركت گاز استاني اصفهان - مركزي- خراسان شمالي – سمنان – چهارمحال و بختياري -  آذربايجان غربي – يزد – همدان- خراسان جنوبي – گلستان – لرستان – گيلان – خوزستان، 3 شركت پالايش گاز پارس جنوبي- بيد بلند – پارسيان، 4 شركت ستادي شامل ستاد شركت ملي گاز ايران – انتقال گاز ايران – ذخيره سازي گاز طبيعي – بازرگاني گاز ايران، 2 منطقه عمليات انتقال گاز يك و دو مرحله مقدماتي مسابقات خود را برگزار نموده اند و مطابق آيين نامه ارسالي شركتها و مناطق مي بايست تا پايان ماه جاري پس از برگزاري مسابقات نتايج را به همراه سوابق مربوطه به دبيرخانه شوراي فرهنگي ارسال نمايند.
دبير شوراي فرهنگي شركت ملي گاز ايران هدف از برگزاري اينگونه مسابقات را انس و الفت بيش از پيش همكاران با مفاهيم و آموزه هاي آسماني قرآن كريم و نهج البلاغه عنوان و  اعلام كرد: با برنامه ريزي دقيق و منسجم بمنظور استفاده از پتانسيل مجموعه هاي قرآني در سطح كشور، اميدواريم شاهد حضور حداكثري همكاران و خانواده هاي معزز آنها در اين برنامه باشيم.
بر پايه اين گزارش مرحله مقدماتي مسابقات در رشته هاي حفظ 1، 2، 3، 5، 7، 10، 15، 20، 25 و 30 جز، قرآن كريم، حفظ سوره هاي مسبحات، حفظ سوره يس و حفظ سوره هاي حجرات و واقعه، قرائت تحقيق و ترتيل قرآن كريم، مفاهيم قرآن كريم، نهج البلاغه و اذان در هر يك از شركتها و منطقه عمليات انتقال گاز تابعه بصورت مجزا و در حضور ناظر اعزامي از دارالقرآن الكريم ستاد برگزار و پس از ارسال نتايج مسابقات به ستاد هماهنگي و برنامه ريزي لازم به منظور برگزاري مرحله سراسري مسابقات در سال آتي به انجام مي رسد.


سي و سومين دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن كريم وزارت اقتصاد و دارايي برگزار شد

سي و سومين دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کريم وزارت امور اقتصادي و دارايي کشور در تاريخهاي 19 و 20 بهمن ماه جاري در تهران برگزار گرديد...


سي و سومين دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کريم وزارت امور اقتصادي و دارايي کشور در تاريخهاي 19 و 20 بهمن ماه جاري در تهران برگزار گرديد.
در اين دوره از مسابقات، تيم اعزامي شرکت ملي گاز ايران در 5 رشته تحقيق، ترتيل، حفظ 5 جزء، حفظ 10 جزء و حفظ 15 جزء قرآن کريم و رشته ابتهال در مسابقات حضور داشتند که آقاي طه كبيري از ستاد شركت ملي گاز ايران موفق به کسب رتبه اول رشته ابتهال در اين دوره از مسابقات شد.
لوح تقدير اهدايي به آقاي كبيري، از سوي وزير محترم امور اقتصادي و دارايي جناب آقاي دكتر طيب نيا بدين شرح است:


برگزاري اختتاميه هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن و نهج‌البلاغه ‌بهار در بهار‌ فرزندان كاركنان صنعت گاز

هفدهمين دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه ‌بهار در بهار‌ ویژه فرزندان كاركنان صنعت گاز، با برگزاری مراسم اختنامیه بخش دختران، روز جمعه يكم شهريور ماه به نقطه پايان رسید...


هفدهمين دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه ‌بهار در بهار‌ ویژه فرزندان كاركنان صنعت گاز، با برگزاری مراسم اختنامیه بخش دختران، روز جمعه يكم شهريور ماه به نقطه پايان رسید

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، در اين مراسم امام جمعه موقت شيراز ضمن قدردانی از دست‌اندركاران اين برنامه، با بيان اينكه قرآن 4 وجه دارد، گفت: وجوه لفظی، كتبی، ذهنی و عينی و حقيقی 4 وجه اين كتاب الهی است كه كاربردی اصلی آن در وجوه عينی و حقيقی است و بايد اين وجوه را در خود پياده كنيم.

حجت‌الاسلام مرادی در ادامه بر نقش مهم زنان در تربيت فرزندان و اجتماع تأكيد كرد و گفت: تربيت قرآنی كردن يك فرزند دختر برای پدر و مادر دارای پاداشی بيشتر از هزار بار حج، حضور در حج، قربانی و ميهمانی در راه خداست.

وی با اشاره به حضور زنان در اجتماع، افزود: اگر زنان جامعه اسلامی بخواهند وارد فعاليت‌های اجتماعی شوند بايد شغل‌هايی به آن‌ها محول كرد كه در شأن آن‌ها باشد.

دبير ستاد احياء امر به معروف و نهی از منكر شهرستان شيراز ضمن تاكيد بر اينكه توجه به نهج‌ا‌لبلاغه بسيار مهم است، افزود: بحمدالله در اين مسابقات توجه به اين كتاب در نظر گرفته شده است و جای قدردانی دارد.

حجت‌الاسلام مرادی با تأكيد بر اينكه قرآن بايد همراه با ولايت باشد، گفت: قرآن بدون عترت حاصلی مانند تشكل فرقه‌های وهابيت و سلفی و... كه يكی از عوامل كشتار مسلمانان و تفرقه‌افكنی ميان آنان هستند، می‌شود.

امام جمعه موقت شيراز، مشكلات دنيای اسلام را دوری از قرآن كريم دانست و بر ضرورت عبرت‌گيری از آيات قرآن تأكيد كرد.

 

فراهم‌سازی بستر كشف استعدادهای برتر قرآنی از اهداف مهم شركت ملی گاز ايران است

رئيس شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران نيز در اين مراسم با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبری مبنی بر ترويج سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی، برگزاری مسابقات قرآن در سطح شركت‌های صنعتی را زمينه‌ای جهت ترويج اين نوع سبک زندگی در جامعه دانست.

حجتالاسلام و المسلمين حميد اميدی، افزود: شركت ملی گاز يك سازمان صنعتی بوده و زير‌نظر وزارت نفت فعاليت می‌كند؛ وقتی طی سال‌های متمادی چنين شركتی چنين فعاليت‌های قرآنی را با اين گستردگی انجام می‌دهد آثار بسيار خوبی را در سطح خانواده‌ها دارد.

مشاور فرهنگی مدير عامل شركت ملی گاز ايران با اشاره به تفاوت‌های اين دوره از مسابقات با دوره‌های قبل تصريح كرد: در شركت ملی گاز ايران در طی چند ماه اخير اقدام به تأسيس دارالقرآن كريم شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران كرديم و اين مسابقه و اجرای آن جزء اولين فعاليت‌های اين دارالقرآن است.

حجت‌الاسلام اميدی با بيان اينكه آئين‌نامه اين مسابقات هر سال بازنگری می‌شود، بيان كرد: با حفظ اصول و اركان اين آئين‌نامه در نحوه برگزاری مسابقات، داوری‌ها و رشته‌ها تغيير چندانی نكرده است؛ تفاوت‌ها امسال بيشتر در قالب اجرای اين دوره از مسابقات بود كه مسابقات امسال يك مقدار مكانيزه‌تر شد و استفاده از دستگاه باركدخوان كه كمك بسياری به جمع‌بندی اطلاعات و آمار مربوط به شركت‌كنندگان كرد.

وی تصريح كرد: در طول برگزاری اين مسابقات يك كميته استعداديابی داشتيم كه وظيفه آن كشف استعدادهای جديد و برتر و برنامه‌ريزی برای ارتقاء سطح كيفی آن‌ها كه بتوانند در سال‌های آتی خود جزء داوران و يا ستاد اجرايی مسابقات باشند نيز از نوآوری‌های اين دوره بود.

وی گفت: ما در بخش فرهنگی شركت ملی گاز ايران خواهان فراهم‌سازی زمینه‌ای برای شكوفايی استعدادهای برتر بوده كه با شركت در مراحل بالاتر موفقيت‌های بيشتری كسب كنند.

حجت‌الاسلام اميدی با بيان اينكه محدوده شركت‌كنندگان در اين مسابقات فرزندان كاركنان شركت ملی گاز هستند، اظهار كرد: همه تلاش‌ها بر اين است كه اين فرزندان در طول شركت در اين مسابقات و در سال‌های آتی به تكرار نيفتند و اين استعداديابی، بيشتر آن‌ها را مورد هدف قرار داده و با شناسايی آن‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی به فضل خدا به برتری‌های بيشتر برسند.

اين مقام فرهنگی در پايان خاطرنشان كرد: در سطح كشور اين مسابقات نمونه بوده كه در يك محيط كاملاً صنعتی اين كار فرهنگی با اين دقت و با اين گستردگی انجام می‌شود.


برگزاري مسابقات قرآن؛ زمينه‌اي در جهت تحقق سبك زندگي ايراني ـ اسلامي

رئيس شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبری مبنی بر ترويج سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی، برگزاری مسابقات قرآن در سطح شركت‌های صنعتی را زمينه‌ای جهت ترويج اين نوع سبک زندگی در جامعه دانست...


رئيس شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبری مبنی بر ترويج سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی، برگزاری مسابقات قرآن در سطح شركت‌های صنعتی را زمينه‌ای جهت ترويج اين نوع سبک زندگی در جامعه دانست.

حجتالاسلام و المسلمين حميد اميدی، رئيس شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران در حاشيه برگزاری اختتاميه هفدهمين دوره مسابقات سراسری قرآن و نهج‌البلاغه ‌بهار در بهار‌ فرزندان كاركنان شركت ملی گاز ايران در شيراز با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبری مبنی بر ترويج سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی گفت: شركت ملی گاز يك سازمان صنعتی بوده و زير‌نظر وزارت نفت فعاليت می‌كند؛ وقتی طی سال‌های متمادی چنين شركتی چنين فعاليت‌های قرآنی را با اين گستردگی انجام می‌دهد آثار بسيار خوبی را در سطح خانواده‌ها دارد.

مشاور فرهنگی مدير عامل شركت ملی گاز ايران تأكيد كرد: با توجه به اينكه در قرآن همه‌ چيز وجود داشته و اگر همه ما علی‌الخصوص جوانان و فرزندان با آداب قرآن آشنا شوند و متخلق به اخلاق اسلامی شده كه زمینه آن در چنين فعاليت‌هايی مثل اين مسابقات فراهم است و با دريافت‌هايی كه از آيات قرآن در اين مراسم‌ها دارند و با عمل به آن‌ها، به اين سبك زندگی دست پيدا می‌کنیم.

حجت‌الاسلام اميدی در ادامه سخنان خود به برگزاری اين مسابقات اشاره كرد و گفت: اين مسابقات هفدهمين دوره مسابقات قرآن بين فرزندان كاركنان شركت ملی گاز ايران است و اين بدان معناست كه 17 سال پياپی و مداوم اين مسابقات برگزار شده است و با اين پيشينه، بركات زيادی را با خود به ‌همراه داشته است.

وی با اشاره به تفاوت‌های اين دوره از مسابقات با دوره‌های قبل تصريح كرد: در شركت ملی گاز ايران در طی چند ماه اخير اقدام به تأسيس دارالقرآن كريم شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران كرديم و اين مسابقه و اجرای آن جزء اولين فعاليت‌های اين دارالقرآن است.

حجت‌الاسلام اميدی اظهار كرد: با تعريف يك ساختار جديد برای اين دارالقرآن، 6 كميته ذيل آن مشغول فعاليت هستند كه مسئولان مربوطه مشخص شده و احكام آن‌ها صادر شده است و اساس‌نامه مدون و شرح وظايفی برای هر كدام از اين كميته‌ها مشخص شده است.

 

آئين‌نامه مسابقات قرآن شركت ملی گاز ايران هر سال بازنگری می‌شود

مشاور فرهنگی مدير عامل شركت ملی گاز ايران با بيان اينكه آئين‌نامه اين مسابقات هر سال بازنگری می‌شود، بيان كرد: با حفظ اصول و اركان اين آئين‌نامه در نحوه برگزاری مسابقات، داوری‌ها و رشته‌ها تغيير چندانی نكرده است؛ تفاوت‌ها امسال بيشتر در قالب اجرای اين دوره از مسابقات بود كه مسابقات امسال يك مقدار مكانيزه‌تر شد و استفاده از دستگاه باركدخوان كه كمك بسياری به جمع‌بندی اطلاعات و آمار مربوط به شركت‌كنندگان كرد.

وی گفت: يكی از تفاوت‌های ديگر اين دوره حضور يك داور راهنما در جمع هيئت داوران بود كه كارش داوری و امتيازدهی نبود و در واقع با بررسی نقاط ضعف و قوت متسابق بعد از پايان مسابقه در يك جلسه اختصاصی با وی در ميان می‌گذاشت.

حجت‌الاسلام اميدی ادامه داد: برگزاری كلاس‌های آموزشی حين برگزاری مسابقات كه افراد در رشته‌های خود در آن شركت می‌کردند نيز يكی ديگر از تفاوت‌ها بود.

وی تصريح كرد: در طول برگزاری اين مسابقات يك كميته استعداديابی داشتيم كه وظيفه آن كشف استعدادهای جديد و برتر و برنامه‌ريزی برای ارتقاء سطح كيفی آن‌ها كه بتوانند در سال‌های آتی خود جزء داوران و يا ستاد اجرايی مسابقات باشند نيز از نوآوری‌های اين دوره بود.

وی افزود: به‌عنوان مثال طاها كبيری فرزند قرآنی شركت ملی گاز ايران است كه از استان مازندران بوده و در طول اين 17 دوره در مسابقات شركت كرده و در سطح كشوری قاری ممتاز بوده و با گروه تواشيحی كه دارد امسال به‌عنوان نماينده كشور ايران در كنگره عظيم حج شركت می‌کنند.

رئيس شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران عنوان كرد: كبيری پرورش يافته همين مسابقات قرآن شركت ملی گاز ايران است كه اكنون نه به‌عنوان مسابقه دهنده بلكه به‌عنوان عضوی از كميته داوران در حال فعاليت و همكاری است.

 

فراهم‌سازی بستر كشف استعدادهای برتر قرآنی از اهداف مهم شركت ملی گاز ايران است

وی گفت: ما در بخش فرهنگی شركت ملی گاز ايران خواهان فراهم‌سازی زمینه‌ای برای شكوفايی استعدادهای برتر بوده كه با شركت در مراحل بالاتر موفقيت‌های بيشتری كسب كنند.

حجت‌الاسلام اميدی با بيان اينكه محدوده شركت‌كنندگان در اين مسابقات فرزندان كاركنان شركت ملی گاز هستند، اظهار كرد: همه تلاش‌ها بر اين است كه اين فرزندان در طول شركت در اين مسابقات و در سال‌های آتی به تكرار نيفتند و اين استعداديابی، بيشتر آن‌ها را مورد هدف قرار داده و با شناسايی آن‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی به فضل خدا به برتری‌های بيشتر برسند.

اين مقام فرهنگی در پايان خاطرنشان كرد: در سطح كشور اين مسابقات نمونه بوده كه در يك محيط كاملاً صنعتی اين كار فرهنگی با اين دقت و با اين گستردگی انجام می‌شود.


سيد مصطفي جوادي نقطه قوت مرحله سراسري هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن «بهار در بهار» را حضور داور راهنما دانست

سید مصطفی جوادی، مسئول كميته فنی و داوری مرحله سراسری هفدهمين دوره مسابقات سراسری قرآن و نهج‌البلاغه بهار در بهار فرزندان كاركنان شركت ملی گاز ايران امروز سه‌شنبه، 29 مردادماه در مراسم افتتاحيه اين مسابقات در بخش دختران در شيراز گفت: اين مسابقات در رشته‌های حفظ 2 جزء، 3 جزء، 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء، قرائت تحقيق، قرائت ترتيل، مفاهيم قرآن کریم و مفاهيم نهج‌البلاغه و در سه مقطع تحصيلی راهنمایِی،‌ متوسطه و عالی برگزار می‌شود.

وی با تصريح اينكه تيم داوری بسيار مجرب و قوی در دو بخش خواهران و برادران وظيفه داوری اين دوره از مسابقات را به‌عهده دارند، افزود: در بخش خواهران نجمه شبان، حافظ كل قرآن و مقام ممتاز كشوری، محبوبه منتظری ، قاری ممتاز كشوری، فريبا مهری و فرزانه مهری در بخش نهج‌‌البلاغه و مفاهيم قرآن کریم ، استاد بادپا که تصحيح اوراق را بر عهده دارند ، صديقه شب‌خيز ، وحيده گنبدی ، زينب نصيری نیز از قاريان برجسته كشوری بومی استان فارس هستند که با سرپرستی شبان داوری این دوره از مسابقات را بر عهده دارند .

مسئول كميته فنی و داوری مرحله سراسری هفدهمين دوره مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه بهار در بهار خاطرنشان كرد: حضور یک داور راهنما نقطه قوتی است که در این دوره از مسابقات رخ داد که با برگزاری كلاس آموزش حفظ فشرده ، نمايی كلی از تلاوت را به متسابقین ارائه و نقاط قوت و ضعف آنان  را متذكر می‌شود و در نهایت كارنامه هر فرد شركت‌كننده تهيه و به آنان ارائه می‌گردد.

جوادی اظهار كرد:‌ در بحث برگزاری اين مسابقات، شرکت کنندگان به سه گروه الف، ب و ج تقسيم‌بندی می‌شوند كه امروز بعد از ظهر ، گروه اول در رشته قرائت ترتيل و مفاهيم قرآن کریم به رقابت خواهند پرداخت .

قائم مقام دارالقرآن شركت ملی گاز ايران ادامه داد: مسابقه گروه ب چهارشنبه، 30 شهريورماه از ساعت 8:30 الی 12:30 در رشته حفظ قرآن در تمامی رده‌ها و ارائه حضوری رشته های مفاهیم قرآن کریم و نهج البلاغه برگزار می‌شود و بعد از ظهر نيز گروه ج در رشته قرائت تحقيق و مفاهيم نهج‌‌البلاغه به رقابت خواهند پرداخت .

وی از برگزاری محفل انس با قرآن در حاشيه اين دوره از مسابقات در حرم حضرت شاهچراغ (ع) خبر داد و گفت: بخش كتبی اين دوره از مسابقات بلافاصله بعد از مراسم افتتاحيه برگزار می‌شود.

جوادی بيان كرد: در بخش خواهران در رشته قرائت ترتيل و تحقيق 45 نفر، در رشته مفاهيم قرآن و نهج‌البلاغه 107 نفر و در رشته حفظ نيز 20 نفر به رقابت با يكديگر می‌پردازند.
مجری سایت : شرکت سیگما