برگزاري اختتاميه هفدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن و نهج‌البلاغه ‌بهار در بهار‌ فرزندان كاركنان صنعت گاز 

هفدهمين دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه ‌بهار در بهار‌ ویژه فرزندان كاركنان صنعت گاز، با برگزاری مراسم اختنامیه بخش دختران، روز جمعه يكم شهريور ماه به نقطه پايان رسید...


هفدهمين دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه ‌بهار در بهار‌ ویژه فرزندان كاركنان صنعت گاز، با برگزاری مراسم اختنامیه بخش دختران، روز جمعه يكم شهريور ماه به نقطه پايان رسید

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، در اين مراسم امام جمعه موقت شيراز ضمن قدردانی از دست‌اندركاران اين برنامه، با بيان اينكه قرآن 4 وجه دارد، گفت: وجوه لفظی، كتبی، ذهنی و عينی و حقيقی 4 وجه اين كتاب الهی است كه كاربردی اصلی آن در وجوه عينی و حقيقی است و بايد اين وجوه را در خود پياده كنيم.

حجت‌الاسلام مرادی در ادامه بر نقش مهم زنان در تربيت فرزندان و اجتماع تأكيد كرد و گفت: تربيت قرآنی كردن يك فرزند دختر برای پدر و مادر دارای پاداشی بيشتر از هزار بار حج، حضور در حج، قربانی و ميهمانی در راه خداست.

وی با اشاره به حضور زنان در اجتماع، افزود: اگر زنان جامعه اسلامی بخواهند وارد فعاليت‌های اجتماعی شوند بايد شغل‌هايی به آن‌ها محول كرد كه در شأن آن‌ها باشد.

دبير ستاد احياء امر به معروف و نهی از منكر شهرستان شيراز ضمن تاكيد بر اينكه توجه به نهج‌ا‌لبلاغه بسيار مهم است، افزود: بحمدالله در اين مسابقات توجه به اين كتاب در نظر گرفته شده است و جای قدردانی دارد.

حجت‌الاسلام مرادی با تأكيد بر اينكه قرآن بايد همراه با ولايت باشد، گفت: قرآن بدون عترت حاصلی مانند تشكل فرقه‌های وهابيت و سلفی و... كه يكی از عوامل كشتار مسلمانان و تفرقه‌افكنی ميان آنان هستند، می‌شود.

امام جمعه موقت شيراز، مشكلات دنيای اسلام را دوری از قرآن كريم دانست و بر ضرورت عبرت‌گيری از آيات قرآن تأكيد كرد.

 

فراهم‌سازی بستر كشف استعدادهای برتر قرآنی از اهداف مهم شركت ملی گاز ايران است

رئيس شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران نيز در اين مراسم با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبری مبنی بر ترويج سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی، برگزاری مسابقات قرآن در سطح شركت‌های صنعتی را زمينه‌ای جهت ترويج اين نوع سبک زندگی در جامعه دانست.

حجتالاسلام و المسلمين حميد اميدی، افزود: شركت ملی گاز يك سازمان صنعتی بوده و زير‌نظر وزارت نفت فعاليت می‌كند؛ وقتی طی سال‌های متمادی چنين شركتی چنين فعاليت‌های قرآنی را با اين گستردگی انجام می‌دهد آثار بسيار خوبی را در سطح خانواده‌ها دارد.

مشاور فرهنگی مدير عامل شركت ملی گاز ايران با اشاره به تفاوت‌های اين دوره از مسابقات با دوره‌های قبل تصريح كرد: در شركت ملی گاز ايران در طی چند ماه اخير اقدام به تأسيس دارالقرآن كريم شورای فرهنگی شركت ملی گاز ايران كرديم و اين مسابقه و اجرای آن جزء اولين فعاليت‌های اين دارالقرآن است.

حجت‌الاسلام اميدی با بيان اينكه آئين‌نامه اين مسابقات هر سال بازنگری می‌شود، بيان كرد: با حفظ اصول و اركان اين آئين‌نامه در نحوه برگزاری مسابقات، داوری‌ها و رشته‌ها تغيير چندانی نكرده است؛ تفاوت‌ها امسال بيشتر در قالب اجرای اين دوره از مسابقات بود كه مسابقات امسال يك مقدار مكانيزه‌تر شد و استفاده از دستگاه باركدخوان كه كمك بسياری به جمع‌بندی اطلاعات و آمار مربوط به شركت‌كنندگان كرد.

وی تصريح كرد: در طول برگزاری اين مسابقات يك كميته استعداديابی داشتيم كه وظيفه آن كشف استعدادهای جديد و برتر و برنامه‌ريزی برای ارتقاء سطح كيفی آن‌ها كه بتوانند در سال‌های آتی خود جزء داوران و يا ستاد اجرايی مسابقات باشند نيز از نوآوری‌های اين دوره بود.

وی گفت: ما در بخش فرهنگی شركت ملی گاز ايران خواهان فراهم‌سازی زمینه‌ای برای شكوفايی استعدادهای برتر بوده كه با شركت در مراحل بالاتر موفقيت‌های بيشتری كسب كنند.

حجت‌الاسلام اميدی با بيان اينكه محدوده شركت‌كنندگان در اين مسابقات فرزندان كاركنان شركت ملی گاز هستند، اظهار كرد: همه تلاش‌ها بر اين است كه اين فرزندان در طول شركت در اين مسابقات و در سال‌های آتی به تكرار نيفتند و اين استعداديابی، بيشتر آن‌ها را مورد هدف قرار داده و با شناسايی آن‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی به فضل خدا به برتری‌های بيشتر برسند.

اين مقام فرهنگی در پايان خاطرنشان كرد: در سطح كشور اين مسابقات نمونه بوده كه در يك محيط كاملاً صنعتی اين كار فرهنگی با اين دقت و با اين گستردگی انجام می‌شود.

 
عكس هاي مرتبط :
 
..

خبرهاي قرآني